آنی مشاور

مشاوره با مشاوران با تجربه و خبره

مشاوره با برترین و خبره ترین وکلای ایران در سریع ترین زمان ممکن را به صورت حضوری، تلفنی و نوشتاری در آنی مشاور تجربه خواهید کرد.

تنظیم قرارداد

فرم درخواست خدمات تنظیم قرارداد

انتخاب مدارک

درخواست مجدد کد : {{ countdownService }}

مشاوره، جدا از این خدمات بوده و با این خدمات به شما مشاوره ای ارائه نمیشه

تنظیم قرارداد

عقد یا قرارداد عبارت است از توافق­ مکتوب بین دو یا چند نفر برای انجام کاری خاص یا معامله کالا، که در آن تعهدات، حقوق و شرایط هر یک از طرفین به تفصیل بیان شده است. در قرارداد، قانون شرایط را تعیین نمی ­کند و طرفین قرارداد بر اساس منافع خود شرایط آن را معین می ­کنند. البته این شرایط نباید به گونه ­ای باشد که به جامعه یا فرد دیگری آسیب برساند. به ­طورکلی، عقود و قراردادها دو نوع ­اند:

عقود معوض: یعنی به ازای انجام خدمات یا ارائه کالای خاصی، وجهی پرداخت می­ شود، مانند بیع، اجاره، معاوضه و ... .

عقود غیر معوض: یعنی در ازای خدمات بهایی پرداخت نمی­ شود، مانند هبه، صلح و ... .

تنظیم قرارداد کاری

معمولا در کسب و کار، قرارداد کار بین کارفرما (صاحب کار) و کارگر (ارائه­ دهندۀ خدمت) منعقد می­ گردد و در آن تعهدات و مزایای هر یک از طرفین نوشته شده است. وجود یک قرارداد خوب و عادلانه، نقش بسزایی در ایجاد اعتماد و تحکیم روابط بین طرفین دارد. عدم وجود چنین قراردادی ممکن است مشکلاتی بوجود آورد چرا که اولا، اعتماد لازم بین طرفین شکل نمی ­گیرد و ثانیا، در صورت بروز اختلاف، ممکن است حقوق یکی از طرفین ضایع شود.

تأثیر قرارداد حرفه ای در موفقیت فعالان اقتصادی

با گسترش اینترنت و اضافه شدن بازارهای مجازی به تعاملات اقتصادی باید در تنظیم قرارداد بسیار حساس و دقیق بود. همان­طور که قبلا اشاره شد، قرارداد بین افراد منعقد می­گردد و باید به صورتی تنظیم شود که  منافع هر یک از طرفین حفظ شود. بنابراین، تنظیم­ کنندۀ آن باید یک فرد یا مؤسسۀ حرفه ­ای باشد.

ویژگی­ های یک قرارداد حرفه ای

هدف اصلی افراد از تنظیم قرارداد این است که به آثاری که از آن حاصل می­ شود، دست یابند. بنابراین، مفاد آن باید طوری نوشته شود، که هیچ ابهامی در آن وجود نداشته باشد. برای حصول این مقصود در تنظیم قرارداد پنج ویژگی باید مد نظر قرار گیرد:

 • شفافیت: با توجه به اینکه هدف هر یک از طرفین قرارداد دستیابی به مزایای خاصی است، مشخص کردن دقیق حقوق و تعهدات طرفین باعث هموارتر شدن مسیر همکاری و کاهش سوءتفاهم­ها و اختلافات می ­شود.
 • قاطعیت: در انعقاد قرارداد، علیرغم اینکه هر یک از طرفین انگیزه و منافع خاص خود را دنبال می­ کند، باید از نتیجه و ماحصل قرارداد کاملا آگاه باشد.
 • کامل بودن: یک قرارداد خوب باید دربردارندۀ پاسخ تمام سؤالات احتمالی درمورد رابطۀ طرفین، حقوق و تعهدات­شان و همچنین نحوۀ حل مشکل در صورت بروز اختلاف باشد.
 • قابل فهم بودن قرارداد: قرارداد باید طوری نوشته شده باشد، که هم برای طرفین و هم برای شخص ثالث به­عنوان داور یا قاضی روشن و قابل درک باشد.
 • اعتماد: در هر رابطه­ای، درصدی ریسک وجود دارد. یکی از راه­های کاهش ریسک و ایجاد اعتماد، نوشتن پیش­نویس قرارداد است. با این کار طرفین می­توانند اهداف و انگیزه­های همدیگر را ارزیابی نموده و با اعتماد بیشتری تصمیم بگیرند.

انواع قراردادها و ویژگی­های آنها

در این بخش به بررسی برخی از قراردادهای پرکاربرد و ویژگی­ های آنها می پردازیم.

.

قرارداد دولتی

به آن دسته از قراردادهایی اطلاق می­ شود که دستگاه­های اجرایی جهت تأمین منافع عمومی جامعه و براساس اصول و تشریفات خاصی با اشخاص حقیقی یا حقوقی منعقد می­ کنند. در این نوع قراردادها یک طرف حتما شخصیت حقوقی عمومی است. طبق قوانین حاکم بر این قراردادها، سازمان­های اداری همواره در موقعیت ترجیحی نسبت به طرف دیگر قرارداد قرار دارد.

 این قراردادها دو دسته اند:

 •  قرارداد اداری مانند استخدام پیمانی، که تابع قوانی خاص و حقوق عمومی است.
 • قراردادهای غیر اداری مانند رهن، اجاره و برخی خرید و فروش­ها، که تابع احکام خصوصی مدنی و تجارت است.

قرارداد کار

قراردادی که بین کارگر و کارفرما منعقد می­ گردد و طبق آن، کارگر در قبال دریافت دستمزد کار می­ کند. ویژگی­ های اصلی این نوع قرادها عبارتند از:

 • معین بودن: به این معنی که نام معینی داشته باشد و برای انعقاد آن قواعد خاصی در نظر گرفته شده باشد.
 • رضایی و غیرتشریفاتی بودن: یعنی برای انعقاد آن انجام تشریفات خاصی لازم نیست و می­توان آن را هم به صورت شفاهی و کتبی منعقد کرد.
 • معوض بودن آن: یعنی کارگر در ازای کار اجرت دریافت می کند و کارفرما در ازای پرداخت پول، خدماتی دریافت می ­کند.

قرارداد بانکی

به قراردادی که بین بانک و اشخاص منعقد می­گ ردد، اطلاق می­ شود. از میان قراردادهای بانکی می­توان به سپردۀ مدت­دار، قرض الحسنه، مشارکت مدنی، مضاربه، جعاله و ... اشاره کرد.

قرارداد خصوصی

همان­طور که اشاره شد، هدف از انعقاد قرارداد، شکل قانونی دادن به روابط و تعاملات بین افراد است تا از بروز اختلافات آتی جلوگیری شود. اکثر این قراردادها «عقود معین» هستند که در قالب قوانین وضعی تعیین شده ­اند، مانند بیع، اجاره، و... . در مواردی که قراردادها و آثار مترتب بر آنها به ­طور صریح در قانون پیش­ بینی نشده باشد، افراد می­ توانند بر اساس ماده 10 قانون مدنی، اقدام به انعقاد «قرارداد خصوصی» کنند. به این قراردادها «عقود نامعین» گفته می­ شود. طرفین این قرارداد باید نام و قواعد حاکم بر آن را مشخص کنند. این قواعد باید در چارچوب قوانین باشد. قراداد خصوصی، مانند تمام قراردادهای دیگر الزام ­آور است.

داوری در قرادادها

داوری به معنی واگذاری حل اختلاف ایجاد شده به یک یا چند شخص تعیین شده از طرف طرفین است. این شخص/اشخاص، که به آنها «داور» گفته می­ شود، خارج از دادگاه به اختلاف پیش­آمده رسیدگی می­کنند. طرفین قرارداد می ­توانند حین انعقاد قرارداد اصلی، داور/داوران را مشخص کنند و در آن درج نمایند یا در قراردادی جداگانه نسبت به تعیین آنها اقدام نمایند.

مشاورۀ حقوقی قرادادها

تنظیم قرارداد یکی از مشکل­ترین و حساس­ترین اعمال حقوقی است. گاهی یک واژۀ ساده در متن قرارداد می­ تواند به زیان یکی از طرفین تمام شود. لذا اگر می­خواهید در قراردادهای خود با شکست و یا ضرر مواجه نشوید و به تمامی اهداف مد نظر خود برسید، حتما با یک وکیل متخصص در امور قراردادها مشورت کنید. وکیل می­تواند در تنظیم یک قرارداد حرفه­ای و جلوگیری از بروز دعاوی ناشی از آن کمک بسزایی به شما کند.

اهمیت تنظیم قراردادهای حرفه ­ای

در جوامع امروزی، با گسترش و پیچیدگی روابط در حوزه­های مختلف مالی، تجاری، فرهنگی، اجتماعی و ...، دیگر انعقاد قرارداد به­صورت سنتی دیگر نمی­تواند پاسخگوی نیازها و تأمین­کنندۀ حقوق اشخاص باشد. لازم به ذکر است که صِرف آشنایی با اصول و مفاهیم حقوقی نیز نمی­تواند راه­گشا باشد. بنابراین، بهتر است اشخاص و شرکت­ها، پیش از انعقاد قرارداد یک وکیل/ مؤسسۀ حقوقی قَدَر و حرفه­ای بیایند تا آنها را در مراحل مختلف قرارداد همراهی کند.

خدمات تنظیم قرارداد آنی مشاور

در ایران مؤسسات و مراکز مختلف خدمات فضایی وجود دارد که انتخاب را برای انسان مشکل سازد. «آنی مشاور» نخستین و جامع­ترین سامانۀ مشاورۀ حقوقی در زمینه­های مختلف در ایران است. این مجموعه دارای ویژگی­های زیر است:

 • کادر مجرب و کارکشته در تمامی زمینه­های حقوقی و کیفری.
 • داشتن تجربه و تبحر بالا در حوزه قراردادها.
 • داشتن تجربه­ای طولانی در عرصه ارائه انواع خدمات قضایی.
 • داشتن استاندارد فنی بالا جهت حفظ حریم شخصی کاربران و امنیت اطلاعات.
 • آسان و کم هزینه بودن برقراری ارتباط با مشاوران و کارشناسان.

با توجه به موارد فوق الذکر، آنی مشاور یکی از بهترین، مقرون به صرفه ­ترین و مطمئن ­ترین مراکز ارائه خدمات قضایی محسوب می ­شود. اشخاص می­توانند با خیالی آسوده پیگیری امور قضایی خود، از قبیل تنظیم قرارداد، رسیدگی به دعاوی ناشی از قرارداد و ... را به این مجموعه بسپارند و از کیفیت و نتیجه کار مطمئن باشند.

کارشناسان و وکلای دادگستری متخصص در تنظیم قراردادها در گروه آنی مشاور با برخورداری از تجارب و تخصص خود که ناشی از سالها فعالیت و تجربه عملی حقوقی در شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و وکالت در دعاوی مرتبط با قرارداد است آمادگی دارند تنظیم قرارداد مورد نیاز مشتریان را انجام دهند.

کافی است به آنی مشاور اعلام  فرمایید که در چه زمینه ای، نیاز به قرارداد دارید!

نظرات (0)

فرم نظر

طراحی و توسعه : ره وب