× خانه وبلاگ پرسش و پاسخ ثبت نام ورود خروج از حساب

کلاهبرداری در تاسیس و اداره شرکت با مسئولیت محدود

در هنگام تاسیس و همچنین در اداره شرکت با مسئولیت محدود ، نکات و الزامات مهمی هست که اگر رعایت نشود می تواند موجب تعقیب کیفری موسسان و مدیران شرکت با مسئولیت محدود ، تحت عنوان کلاهبردار شود.

این نکات و الزامات ، عبارتند از:

  1.  موسس و مدیری که به دروغ تایید کرده باشد آورده نقدی شرکا (سرمایه نقدی شرکت) را دریافت کرده، کلاهبردار شناخته می شود.
  2. موسس و مدیری که تسلیم آورده غیرنقدی شرکا را به دروغ تایید کرده باشد کلاهبردار شناخته می شود.
  3. موسس و مدیری که آورده غیرنقدی شرکا را به بیش از ارزش واقعی آن، قیمت گذاری و قبول کرده باشد کلاهبردار شناخته می شود.
  4. مدیرانی که بدون وجود ترازنامه و صورت دارایی صحیح، اقدام به تقسیم سود و اموال شرکت کرده باشند کلاهبردار شناخته می شوند.
  5. مدیرانی که به استناد ترازنامه شرکت و صورت دارایی جعلی و دروغین، اقدام به تقسیم سود و اموال شرکت کرده باشند کلاهبردار شناخته می شوند.

توصیه می شود شرکای شرکت ها ، مدیران و اشخاص ذی نفع  و طرف قرارداد با شرکت های با مسئولیت محدود در صورت مواجه شدن با موارد کلاهبرداری در تاسیس و اداره شرکت با مسئولیت محدود قبل از هر اقدامی ابتدا با مشاور متخصص در امور شرکت ها مشاوره داشته باشند و از این طریق از حقوق و تکالیف قانونی خود، راهکارهای قانونی، چگونگی طرح دعوای کیفری و... آگاهی کسب نمایند.

برای ارتباط با مشاوران متخصص در این حوزه کافیست اپلیکیشن مشاوره حقوقی آنی مشاور را دانلود و نصب کنید.

جهت برقراری ارتباط با مشاوران ،کارشناسان و وکلای متخصص «آنی مشاور» و یا در صورت نیاز به برگزاری کارگاه و دوره‌های آموزشی در خصوص قوانین و مقررات مربوط به این موضوع می توانید درخواست خود را برای دریافت مشاوره و خدمات حقوقی را از طریق دانلود و نصب اپلیکیشن آنی مشاور یا تماس با شماره های :

 ۰۲۱۸۸۳۲۱۰۸۸ و ۰۲۱۸۸۳۲۳۲۷۹ و ۰۹۱۲۳۸۳۶۶۲۱ مطرح فرمایید.

ارتباط با وکیل متخصص در حوزه مشاوره امور شرکت ها و حقوق تجارت