× خانه وبلاگ پرسش و پاسخ ثبت نام ورود خروج از حساب

خدمات وکالت

وکالت در لغت به معنی واگذاری انجام عملی بر عهده دیگری می باشد و در علم حقوق به معنی عقدی است که به وسیله آن یکی از طرفین می تواند طرف دیگر را برای انجام اعمال خود وکیل و یا نایب خود نماید. وکیل می تواند در موضوعاتی که مربوط به دانش او است به شما مشاوره نیز ارائه نماید اما این تفاوت بین مشاور و وکیل وجود دارد که حیطه فعالیت و وظایف وکیل از مشاوران بیشتر می باشد.

برای تعریف دقیق تر و قانونی به ماده 656 قانون مدنی می پردازیم:

وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را بر انجام امری نایب خود قرار می‌دهد. با انعقاد عقد وکالت، وکیل و موکل در برابر یکدیگر حق و تکلیف یافته، دارای روابط حقوقی، وظایف و مسئولیت‌های متقابلی می شوند

چه کسی وکیل است؟

وکیل کسی است که از جانب شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی مامور انجام اموری می شود که به موجب عقد وکالت به او سپرده شده است.

اگر وکیل دادگستری شرایط لازم را داشته باشد دعاوی بی مبنا را طرح نمی کند و برای تسریع در مراحل دادرسی و روشن شدن موضوع و ماهیت دعاوی با دادگاه همکاری می نماید تا صادر شدن رای موافق قانون امکانپذیر باشد. اگر وکیل خود را به درستی انتخاب نمایید پیروزی در پرونده و دعوا برای شما امیری حتمی خواهد بود.

ویژگی های وکیل خوب چیست؟

یک وکیل خوب باید قبل از جلسه رسیدگی و قبل از دفاع و انجام خدمات وکالت، پرونده موکل خود را به صورت کامل مطالعه نماید و اطلاع کامل از اتهامات و نیز آشنایی با متهم را داشته باشد و از صحت و درستی اظهارات موکل خود اطمینان حاصل نماید تا به بهترین روش ممکن بتواند از او دفاع نماید. یک وکیل خوب باید در مقابل موکل خود پاسخگوی سوالات او باشد و احساس مسئولیت نماید زیرا که از مهمترین ویژگی های یک وکیل خوب حس مسئولیتی است که به امور موکل خود دارد. اگر به طور خلاصه بخواهیم ویزگی های یک وکیل خوب را نام ببریم مهمترین این ویژگی ها به شرح ذیل می باشد

  1. امانت‌داربودن وکیل در واقع وکیل محرم اسرار موکل و امین وی است.
  2. از گفتن مطالب غیرممکن اجتناب نماید.
  3. هنگام انتخاب وکیل خوب وی باید موکل را از انتخاب بیراهه باز دارد
  4. ساده سازی مسائل حقوقی برای موکل خود
  5. شأن و مقام قاضی را رعایت نموده و به وی کمال احترام را بگذارد
  6. از اطلاعات و معلومات و دانش حقوقی لازم برخوردار باشد

به چه مواردی در انتخاب وکیل باید دقت داشته باشیم؟

1- در رابطه با وکیل مورد نظر خود قبل از این که قرارداد عقد وکالت را منعقد نمایید در خصوص حیطه تخصصی و میزان حق الوکاله ای که در یافت می نماید و هم چنین توانایی علمی و عملی او تحقیق کافی نمایید تا وکیلی انتخاب نمایید که از همه نظر برای پرونده شما مناسب باشد زیرا که پیروزی و یا شکست در پرونده ها زندگی شما را تغییر خواهد داد.

2- فقط به تبلیغات بسنده نکنید زیرا که ممکن است تبلیغات همه ویزگی های یک وکیل را بیان نمی کنند و انتخاب به وسیله تبلیغات برای انتخاب وکیل قابل اعتماد نمی باشد. بهتر است برای انتخاب وکیل مورد نظر به کانون وکلای دادگستری مراجعه کنید و از سابقه وکیل مورد نظر را در آنجا مطلع شوید.

3- خانم و یا آقا بودن وکیل معیار و ملاک مناسبی برای انتخاب وکیل نمی باشد و هم چنین سن و ظاهر فرد هم ملاک انتخاب وکیل نمی باشد چه بسا که وکیل جوانی با دانش به روز و بالا از وکیل سالخورده ای که به ظاهر با تجربه است در پرونده ها موفق تر عمل نماید.

اگر بدنبال یک وکیل با‌دانش، کارآزموده و قابل اعتماد هستید تا طرح دعوا یا دفاع از دعوای مورد نظرتان را به او بسپارید و می خواهید مطمئن باشید که وکیل شما بهترین مسیر را برای حفظ حق شما یا بازگردان حق شما انتخاب می کند در این صورت ، وکالت برای طرح دعاوی یا دفاع از دعاوی خود را به وکلای "آنی مشاور" بسپارید.

 

 

درخواست خدمات وکالت